Jerzy Owsiak: Zebraliśmy 126 373 804 złote i 34 grosze

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, WOŚP, TVN24.pl
Podczas dwudziestego szóstego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 126 373 804 złote i 34 grosze. To rekord. Pieniądze trafią między innymi na wyposażenie szpitalnych oddziałów położniczych.
- Cieszymy się, że nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie graliśmy - powiedział Owsiak i przypomniał zdeklarowana kwota po styczniowym finale, wyniosła 81 milionów 423 tysięcy 542 złote. Na początku lutego te pieniądze trafiły na konto WOŚP. Spośród miast, gdzie organizowano zbiórki dla WOŚP, najwięcej pieniędzy w 2018 roku zebrano w Warszawie. To ponad 4 mln zł. Natomiast aukcje internetowe, które były prowadzone do połowy lutego, przyniosły ponad 9 mln zł na konto WOŚP.

Celem tegorocznego finału WOŚP było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.