Wyślij
Udostępnij:
 
 
Józefa Szczurek-Żelazko: Trwają prace mające na celu analizę procedur rehabilitacyjnych
 
Działy: Aktualności
Wiceminister oczekuje, że w niedługim czasie dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych ulegnie poprawie. - Szczególnie w przypadkach, kiedy pacjent rzeczywiście wymaga, w bardzo krótkim okresie, tej rehabilitacji - dodała i poinformowała, że obecnie trwają prace w AOTMiT mające na celu analizę procedur rehabilitacyjnych. - Efektem końcowym tych analiz będzie przygotowanie konkretnej wyceny procedur medycznych - oświadczyła.
Józefa Szczurek-Żelazko wzięła udział w poniedziałkowym (20 listopada) spotkaniu w Sejmie pod tytułem "Polska Szkoła Kompleksowej Rehabilitacji. Analiza prawno-porównawcza instytucjonalnych rozwiązań".

- Szpitale, które znajdują się w sieci szpitali mają obowiązek zapewnić kontynuację leczenia rehabilitacyjnego w zależności od potrzeb: albo w zakresie leczenia stacjonarnego, albo oddziale dziennym, czy innych formach finansowanych ze środków publicznych - podkreśliła Szczurek-Żelazko i dodała, że efekty zmian w systemie ochrony zdrowia będzie można zaobserwować w perspektywie kilku miesięcy. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Józefa Szczurek-Żelazko przyznała, że ministerstwo oczekuje, iż w niedługim czasie dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych ulegnie poprawie. - Szczególnie w przypadkach, kiedy pacjent rzeczywiście wymaga, w bardzo krótkim okresie, tej rehabilitacji - dodała i poinformowała, że obecnie trwają prace w Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji, mające na celu analizę procedur rehabilitacyjnych.

- Efektem końcowym tych analiz będzie przygotowanie konkretnej wyceny procedur medycznych - oświadczyła Szczurek-Żelazko i dodała: - Wartość wycen będzie miała wpływ na dostępność, liczbę podmiotów, które pojawią się na rynku, które będą realizować tego typu świadczenia. Te prace są daleko zaawansowane.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe