Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kasa ze specustawy pójdzie na dentobusy
 
Działy: Aktualności
Polskie dzieci będą mogły liczyć na darmową opiekę stomatologiczną w szkołach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od kolejnego roku szkolnego 2018/2019, pomogą im w tym specjalnie wyposażone dentobusy.
- Rząd zdążył już przyjąć specjalny projekt specustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej, który pozwala na zwiększenie wydatków na sprzęt i aparaturę medyczną - w tym także dentobusy – podaje Radio Zet.

Pieniądze mają być wydane m.in. na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach prowadzonych przez samorząd terytorialny. Projekt będzie mógł być realizowany już od kolejnego roku szkolnego 2018/2019.

Po wejściu w życie nowego prawa wszyscy uczniowie mają mieć zapewniony dostęp do gabinetu profilaktyki zdrowotnej, prowadzonego przez pielęgniarkę lub szkolną higienistkę. Dotacje na ten cel będą przekazywane samorządom przez wojewodów.

Jak podaje Radio Zet, nowe przepisy pozwolą na zakup dentobusów, czyli mobilnych gabinetów stomatologicznych, w których możliwe będzie udzielanie dzieciom kompleksowej opieki dentystycznej. Jest toszczególnie istotne w miejscowościach pozbawionych dostępu do wykwalifikowanych specjalistów w najbliższej okolicy, gdzie rodzice muszą ponosić dodatkowe koszty na dojazdy dzieci do dentystów.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe