Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Każdy będzie miał prawo wykonać test na SARS-CoV-2

Autor: Monika Stelmach |Data: 30.11.2020
 
 
– W najbliższym czasie każdy Polak będzie miał prawo wykonać test antygenowy. Przygotowujemy się do tego logistycznie – zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski zapowiedział, że teksty na SARS-CoV-2 będą mogły wykonać nie tylko osoby, które mają objawy COVID-19, ale każdy obywatel bez względu na przyczyny tej decyzji. Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie będę procedury przeprowadzenia tego badania. Prawdopodobnie chętni będą się zgłaszać po skierowania do lekarza POZ. Jak wyjaśniał Adam Niedzielski, Ministerstwo Zdrowia jeszcze pracuje nad wytycznymi w tej sprawie i w najbliższym czasie zamierza to ogłosić.

Na razie resort zdrowia podjął decyzję o badaniach przesiewowych w trzech województwach: podkarpackim, małopolskim i śląskim. Zostanie tam przebadana populacja dorosłych, ale tylko tych, którzy wyrażą na to zgodę. Testy mają rozpocząć się w połowie stycznia - na pierwszy ogień pójdą nauczyciele nauczania podstawowego oraz przedszkoli i żłobków.

Przeczytaj także: „Badania przesiewowe będą dobrowolne".

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe