Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Kidawa-Błońska przedstawiła program wyborczy. Mówiła o 6 proc. PKB na zdrowie w 2021 r.

Źródło: Koalicja Obywatelska, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, TVN24, Onet
Autor: Krystian Lurka |Data: 01.03.2020
 
 
- Gwarancją bezpieczeństwa polskich rodzin jest skuteczna ochrona zdrowia - podkreśliła kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji wyborczej. Zapowiedziała, że jako prezydent złoży projekt ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia o 1 proc. PKB.
Kidawa-Błońska przyznała, że fundamentem jej prezydentury będzie bezpieczeństwo Polek i Polaków. – Chodzi o ochronę zdrowia, dobrobyt, przyjazne państwo, ochronę środowisko i nowoczesną armię – wyjaśniła kandydatka na prezydenta podczas sobotniej konwencji wyborczej w Warszawie. Wskazała, że podstawową gwarancją bezpieczeństwa polskich rodzin jest skuteczna ochrona zdrowia. - To sprawa najpilniejsza. Nie może być tak, że rodzice chorych dzieci poszukują pieniędzy na ich leczenie za pomocą internetowych zbiórek – podkreśliła.

- Od kilku lat słyszę o mitycznych 6 proc. na zdrowie. Jeśli mamy zrównoważony budżet i stabilne finanse państwa, to na co czekamy? Na co czeka rząd, na co czeka prezydent? - pytała kandydatka i zadeklarowała złożenie projektu ustawy, zwiększającej o 1 proc. PKB nakłady państwa na służbę zdrowia. - Chcę, żeby wydatki na ochronę zdrowia wyniosły 6 proc. PKB już w 2021 r. – zapowiedziała.

Kidawa-Błońska mówiła również, że za jej prezydentury w Kancelarii Prezydenta zostanie opracowany systemowy program bezpieczeństwa psychicznego kierowany do uczniów, studentów, ich nauczycieli i opiekunów.

O konwencji wyborczej poinformowały „Dziennik Gazeta Prawna”, „Gazeta Wyborcza”, TVN24 i „Onet”.

Przeczytaj także: „Skąd KO weźmie pieniądze na finansowanie ochrony zdrowia? Kidawa-Błońska wyjaśniła”, „Biedroń, Kidawa-Błońska i Kosiniak-Kamysz apelują o weto”, „Czy prezydent wyleczy chorą ochronę zdrowia?” i „Kosiniak-Kamysz o referendum w sprawie aborcji”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.