Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kolejny dzień głodówki pielęgniarek w Przemyślu
Źródło: BL, RMF FM
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.09.2018
 
 
Nie będzie na razie interwencji Ministerstwa Zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie od ponad tygodnia protestują pielęgniarki i pielęgniarze.
- Protestujący domagają się podwyżek pensji, załatania braków kadrowych i kupna nowoczesnego sprzętu. 19 pracowników placówki bierze udział w proteście głodowym. Wtorkowe negocjacje z wojewodą podkarpackim nie przyniosły efektu – podaje RMF FM.

Mimo fiaska rozmów między protestującymi a przedstawicielem rządu resort zdrowia nie zamierza na razie interweniować.

- Za sposób wynagradzania pracowników odpowiada pracodawca: dyrektor podmiotu leczniczego oraz organ prowadzący, czyli w tym przypadku województwo podkarpackie. W tych negocjacjach ogromna jest rola tych dwóch istotnych podmiotów - podkreśla w rozmowie RMF wiceminister zdrowia odpowiedzialna za pielęgniarstwo w Polsce, Józefa Szczurek-Żelazko.

Pielęgniarki i pielęgniarze z przemyskiego Szpitala Wojewódzkiego domagają się wzrostu pensji, zakupu nowoczesnego sprzętu i załatania braków kadrowych - które, jak podkreślają, są coraz większe, bo nie ma chętnych do podjęcia zatrudnienia w tym zawodzie za obecnie obowiązującą w placówce stawkę.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe