Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kolek o porozumieniu minister-rezydenci: Minister widzi zagrożenia wynikające z dotychczasowego poziomu finansowania
 
Działy: Aktualności
Tagi: Roman Kolek
Minister i rezydenci pogadali się. Co wynika z porozumienia? Przyspieszanie ze zwiększeniem nakładów na ochronę zdrowia. O ocenę efektu rozmów poprosiliśmy Romana Kolka, eksperta ochrony zdrowia i wicemarszałka województwa opolskiego. - Mam nadzieję, że zadeklarowane zwiększenie finansowania znajdzie uznanie w oczach większości parlamentarnej - przyznał.
Roman Kolek, ekspert ochrony zdrowia i wicemarszałek województwa opolskiego:
- Porozumienie daje nadzieję, otwiera drogę w kierunku dobrego działania w przyszłości. Deklaracja o zwiększeniu nakładów w roku 2018 to także nadzieja, że minister zdrowia widzi zagrożenia wynikające z utrzymania dotychczasowego poziomu finansowania ochrony zdrowia.

Od dawna wiadomym jest, że, aby system był przyjazny dla pacjenta, wymaga adekwatnego zasilania finansowego. "Uszczelnianie" prowadzone jest od ponad dziesięciu lat i nie da się dłużej utrzymać systemu w oczekiwanej sprawności bez paliwa. Jesteśmy, jako samorządowcy i odpowiedzialni właściciele większości szpitali w Polsce, przygotowani do konstruktywnej współpracy, najlepiej na poziomie regionalnym, tak, aby osiągnąć jak największe wspólne korzyści.

Porozumienie pokazuje, że minister potrafi słuchać i rozmawiać. To duża szansa. Mam nadzieję, że zadeklarowane zwiększenie finansowania znajdzie uznanie w oczach większości parlamentarnej i wreszcie nasi sejmowi reprezentanci docenią zdrowie, jako wielką wartość. Nie znamy poza tym innych szczegółów tego porozumienia. Mam nadzieję, że szczegółowe rozwiązania nie wywołają kolejnych pożarów i trudnych do rozwiązania problemów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe