iStock

Komisja orzekająca o stanie zdrowia diagnosty – projekt

Udostępnij:
Tagi: projekt

Konsultowany jest projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie składu i trybu działania komisji orzekającej oraz trybu orzekania o stanie zdrowia diagnosty laboratoryjnego.

Jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie niezdolności do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego albo ograniczenia w wykonywaniu określonych czynności medycyny laboratoryjnej przez diagnostę ze względu zdrowotnego, Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych  powołuje komisję złożoną ze specjalistów odpowiednich dziedzin medycyny.

Komisja wydaje orzeczenie w przedmiocie niezdolności diagnosty laboratoryjnego do wykonywania zawodu albo ograniczenia w wykonywaniu określonych czynności zawodowych przez diagnostę laboratoryjnego.

W projekcie określa się:
● skład komisji,
● tryb działania komisji,
● tryb orzekania o stanie zdrowia diagnosty laboratoryjnego, mając na uwadze konieczność prawidłowego wykonywania zawodu przez niego, zapewnienie sprawnego działania komisji oraz prawidłowego wydawania przez komisję orzeczeń.

Udostępniamy projekt.Uwagi do projektu – w wersji edytowalnej – można wysyłać na adres: legislacja-pp@mz.gov.pl – do 21 dni od otrzymania pisma w sprawie dokumentu.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.