Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Konferencja ministra – mówił o zmianach w Radzie Medycznej ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.01.2022
 
 
– Namawiałem ekspertów, którzy zgłosili chęć rezygnacji, aby pozostali w radzie. Niestety, to się nie udało – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że „decyzja specjalistów na pewno nie kończy kontaktów resortu z ekspertami”. Zapowiedział też powstanie nowego organu.
Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej przy premierze 14 stycznia zrezygnowało z doradzania rządzącym w sprawie pandemii COVID-19. Minister Niedzielski skomentował to podczas konferencji prasowej zorganizowanej 17 stycznia.

Szef resortu rozpoczął od podziękowań i przyznał, że namawiał ekspertów, którzy zgłosili chęć rezygnacji, aby pozostali w radzie. – To się nie udało – ocenił minister Niedzielski, dodając, że „decyzja specjalistów na pewno nie kończy kontaktów resortu z ekspertami”.

– Zalecenia przedstawicieli Rady Medycznej były wielokrotnie realizowane, pamiętajmy jednak, że zawsze musieliśmy uwzględniać nie tylko aspekty medyczne, ale też społeczne i polityczne – stwierdził minister, zapowiadając, że „powstanie rada, w której – oprócz przedstawicieli zawodów medycznych – będą także inni”. – Również ekonomiści i socjolodzy – wyjaśnił.

O czym mówił poza tym?Przeczytaj także: „Podziękowanie za współpracę” i „Rezygnacje w Radzie Medycznej – kto i dlaczego”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.