Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: 250 milionów złotych na wyposażenie ośrodków i ratownictwo medyczne
 
Działy: Aktualności
- Dofinansowanie ratownictwa medycznego oraz wyposażenie szpitali to główny cel projektów wzmacniających strategiczną infrastrukturę ochrony zdrowia. W czwartek (28 grudnia) podpisano umowy o dofinansowanie 21 takich projektów - poinformował minister zdrowia.
- W ostatnim czasie jest dużo dobrych wiadomości i dużo dobrego dzieje się w obszarze ochrony zdrowia, w obszarze, w którym ludzie zwykli częściej narzekać - powiedział Radziwiłł podczas czwartkowej uroczystości podpisania umów. O sprawie poinformował Polsat News i Polska Agencja Prasowa.

- Wszystkie umowy, które dzisiaj zostaną podpisane, razem warte są 250 milionów złotych. To naprawdę duży zastrzyk środków, które pozwolą zrealizować najważniejsze potrzeby przede wszystkim w dwóch obszarach, to jest w ratownictwie medycznym i drugi obszar to wyposażenie ośrodków o działaniu ponadregionalnym, które dzięki temu będą wychodzić naprzeciw rzeczywistym potrzebom mieszkańców - podkreślił minister zdrowia. Chodzi o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączna wartość 21 umów to ponad 250 mln zł, z tego z unijnych pieniędzy trafi do beneficjentów 208 mln zł.

Wsparciem zostaną objęte szpitalne oddziały ratunkowe oraz ponadregionalne szpitale udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, oddechowego oraz ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz innych oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci. Wsparcie otrzymały także projekty polegające na wymianie lub zakupie akceleratorów liniowych.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe