Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: Podnosimy wydatki na zdrowie na tyle, na ile możemy
 
Działy: Aktualności
- Podnosimy wydatki na zdrowie i podnosimy płace rezydentów na tyle, na ile możemy. Pieniędzy musi starczyć w pierwszej kolejności dla pacjentów - powiedział minister zdrowia i przyznał, że rząd zasypuje ogromną dziurę niedofinansowania polskiego systemu ochrony zdrowia, jaka powstała w ostatnich kilku a nawet kilkudziesięciu latach.
Konstanty Radziwiłł był gościem "Wiadomości", a później rozmowa kontynuowana była w TVP Info.

Minister przyznał, że rząd zasypuje ogromną dziurę niedofinansowania polskiego systemu ochrony zdrowia, jaka powstała w ostatnich kilku a nawet kilkudziesięciu latach. Podkreślił, że trwają prace nad ustawą, która w sposób systematyczny i systemowy będzie zwiększać nakłady na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB. – Dowodem na prawdziwość zamiarów jest to, że w tym roku, w systemie służby zdrowia, jest o ponad osiem miliardów złotych więcej - powiedział i dodał, że że z tych dodatkowych pieniędzy nie można wszystkich wydać na podwyżki płac, bo w pierwszej kolejności służyć muszą pacjentom. Część ze środków trafi na zakupy sprzętu medycznego poprawę sytuacji finansowej szpitali, skrócenie kolejek .

- Musimy sobie zdawać sprawę, że ograniczone środki jakimi dysponujemy w pierwszej kolejności muszą służyć pacjentom. Ale równocześnie zabezpieczając prawa pacjentów do lepszej opieki, do bardziej dostępnej opieki, do sprawiedliwej opieki, bezpieczeństwa, musimy dbać o godność pracowników - mówił.

Rozmowa odbyła się we wtorek (10 października).

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe