Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: Wobec lekarzy odwodzących od szczepień należy wyciągać konsekwencje
 
Działy: Aktualności
- Podejmujący decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka narażają je na niebezpieczeństwo, ale też inne dzieci - powiedział Konstanty Radziwiłł w środę (14 czerwca) w Bydgoszczy. Podkreślił, że wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących ludzi od szczepień należy wyciągać konsekwencje.
- Ci, którzy podejmują decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka nie tylko narażają na niebezpieczeństwo swoje dziecko, ale także inne dzieci. To jest wielka odpowiedzialność, z której wszyscy decydujący się na taki krok muszą zdawać sobie sprawę - powiedział Konstanty Radziwiłł, o czym informuje Polska Agencja Prasowa. Radziwiłł zaznaczył, że jeszcze większa odpowiedzialność spada na profesjonalistów medycznych, którzy udzielają takich niemądrych, czy wręcz szkodliwych rad, odwodząc ludzi od szczepień.

- Myślę o lekarzach, pielęgniarkach. To jest zupełnie niedopuszczalne i w stosunku do tych osób z całą pewnością, z całą surowością należy wyciągać wszystkie możliwie konsekwencje, z pozbawianiem możliwości kontaktu z pacjentami włącznie - powiedział Radziwiłł i podkreślił, że szczepienia to jedno z największych osiągnięć cywilizacji, w której żyjemy.

- Jesteśmy w sytuacji, która powinna wzbudzić w nas wszystkich, politykach, dziennikarzach i wszystkich ludziach dobrej woli, którzy racjonalnie myślą, głęboką refleksję i poczucie odpowiedzialności. Prawdę mówiąc większość z nas, gdyby nie szczepienia, prawdopodobnie nie miałby szans na życie. Tych chorób, przeciw którym się szczepimy jest coraz mniej, bo szczepienia są skuteczne. Pojawiły się takie osoby, które kompletnie sprzecznie z aktualną wiedzą medyczną, nieracjonalnie zaczęły poddawać w wątpliwość skuteczność, a szczególnie bezpieczeństwo szczepień - podsumował.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe