Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł przekonywał w Lublinie, że sieć uporządkuje system
 
Działy: Aktualności
Minister zdrowia podczas swojej wizyty w Lublinie przekonywał, że prowadzenie w życie sieci szpitali odbędzie się z korzyścią dla wszystkich: dyrekcji, personelu i samych pacjentów. - Szpitale będą miały zagwarantowane środki na leczenie i nie będą musiały się upominać o pieniądze za nadwykonania - powiedział Radziwiłł.
- Konstanty Radziwiłł przyjechał do Lublina, by spotkać się z dyrektorami lubelskich szpitali oraz starostami z całego województwa. Tematem rozmów było wprowadzenie sieci szpitali - informuje "Gazeta Wyborcza". Minister przekonywał, że szpitale będą miały zagwarantowane środki na leczenie i nie będą musiały się upominać o pieniądze za nadwykonania. Nie będzie też problemu z procedurami, w których szpitale wykonują mniej zabiegów niż deklarowały. To według ministra pozwoli na elastyczniejsze zarządzanie placówkami.

- Radziwiłł obiecywał również, że zmieni się sytuacja na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, ponieważ w szpitalach, które znajdą się w sieci obowiązkowo obok SOR, bowiem powstaną punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. To do nich będą odsyłani pacjenci, którzy przyjdą np. tylko po receptę - donosi "Wyborcza".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe