Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kopacz i Arłukowicz wspierają rezydentów, a Hamankiewicz na to: Są dwulicowi!
 
Działy: Aktualności
Prezes NRL wypowiedział się na temat protestu rezydentów, a także zaangażowaniu Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza w sprawę. - To bardzo dwulicowa postawa. Kiedy rządzili nie chcieli się wsłuchać w głos lekarzy, kiedy rządzili. Dzisiaj chcą wykorzystać protestujących lekarzy, by dali twarz opozycji! I nie mówię tego przeciwko Platformie - przyznał Hamankiewicz.
"Super Express" w rozmowie z Maciejem Hamankiewicz zasugerował, że wiele rządów przez co najmniej kilkanaście lat niewiele zrobiło z problemami młodych lekarzy.

- Politycy chcieli być sprytni. Ten spryt polegał na nieustannym gadaniu o powołaniu, o etyce lekarskiej czy o misji. Chcieli nakłonić ludzi do pracy za bardzo niską pensję. Od kiedy zostałem lekarzem w 1979 r., słyszałem, że to powołanie. Jak u księdza. I wie pan co? Politykom prawie się udało! Wielu naprawdę w to wciąż wierzy. Tymczasem praca lekarza to zarówno powołanie i misja, ale też normalny zawód. Do wielu dotarło to dopiero po otwarciu rynku UE. Powołaniem nie da się wykarmić i wykształcić dzieci - powiedział Hamankiewicz.

"Super Express" zauważył, że protest lekarzy rezydentów aktywnie wspierają byli ministrowie zdrowia z Platformy: Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.

- Bardzo dwulicowa postawa. Kiedy rządzili nie chcieli się wsłuchać w głos lekarzy, kiedy rządzili. Dzisiaj chcą wykorzystać protestujących lekarzy, by dali twarz opozycji! I nie mówię tego przeciwko Platformie. Byli też dobrzy ministrowie, jak Marian Zembala, tyle, że on sprawował ten urząd krótko - przyznał prezes.

Przeczytaj także: "Hrynkiewicz do rezydentów: Bezustannie jesteśmy szantażowani tym, że wyjadą. Niech jadą!", "Beata Mazurek: Zastanawiam się, czy strajk nie jest inspirowany politycznie" i "Protest rezydentów wkrótce rozleje się na całą ochronę zdrowia".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe