Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Koronawirusowy paszport

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 04.03.2021
 
 
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiada, że Unia Europejska przedstawi w marcu propozycję stworzenia europejskiego paszportu – niewykluczone, że już od tego lata mieszkańcy krajów UE będą mogli posługiwać się certyfikatem poświadczającym ich odporność na koronawirusa wywołującego COVID-19.
– Cyfrowa przepustka powinna ułatwić życie Europejczykom – informuje na Twitterze Ursula von der Leyen. Dodaje, że „celem takiego rozwiązania jest stopniowe umożliwienie obywatelom państw członkowskich bezpiecznego przemieszczania się po Unii lub poza jej granicami – zarówno w celach zawodowych, jak i turystycznych”.Cyfrowy dokument, który ma działać także jako aplikacja na smartfonie, miałby zawierać informację, czy dana osoba została zaszczepiona, a także wyniki przeprowadzonych testów lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające przejście choroby.

Przewodnicząca informuje, że prace nad unijnym projektem będą trwały co najmniej trzy miesiące, dlatego cyfrowe paszporty pierwsi obywatele UE otrzymają najwcześniej w lipcu.

O sprawie informuje także „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano na świecie” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe