Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter/WładysławKosiniak-Kamysz

Kosiniak-Kamysz rozpoczął kampanię wyborczą. Zapowiedział reformę służby zdrowia

Źródło: Polskie Stronnictwo Ludowe, Onet, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 01.03.2020
 
 
- Potrzebna jest radykalna poprawa systemu, w Polsce nie ma dziś ważniejszej rzeczy od zdrowie Polaków, dostępności do lekarzy, badań specjalistycznych i terapii onkologicznych – mówił kandydat PSL w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz. Wypowiedział się w sprawie 2 mld zł przeznaczonych na Telewizję Publiczną i Polskie Radio.
- Na co przeznaczyłbym pieniądze, na telewizję i radio czy onkologię? To łatwy wybór. Gdybym był prezydentem, dawno już zawetowałbym ustawę, która przeznacza na dopłaty dla mediów publicznych prawie 2 mld zł jako rekompensatę za ulgi abonamentowe – mówił Kosiniak-Kamysz podczas sobotniej konwencji wyborczej w Jasionce, rozpoczynającą oficjalnie kampanię wyborczą.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że zreformuję ochronę zdrowia.

- Doprowadzę do tego, że system będzie dla pacjenta, a nie pacjent dla systemu - zapowiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w Polsce trzeba zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia przynajmniej do 6,8 procent PKB, uprościć dojście do specjalizacji, zachęcać młodych ludzi do podejmowania studiów na kierunkach medycznych i usprawnić dostęp do specjalistycznych badań.

- Będę składał projekty ustaw, będę prezydentem aktywnym – zapowiedział kandydat na prezydenta.

O sprawie poinformowały „Onet”, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna” i TVN24.

Przeczytaj także: „Czy prezydent wyleczy chorą ochronę zdrowia?”, „Biedroń, Kidawa-Błońska i Kosiniak-Kamysz apelują o weto” i „Kosiniak-Kamysz o referendum w sprawie aborcji”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.