Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Krótszy czas specjalizacji psychiatrów dzieci i młodzieży

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 16.08.2022
 
 
Opublikowano projekt rozporządzenia dotyczącego specjalizacji lekarzy – w dokumencie zapisano możliwość odbywania krótszego szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Dla kogo?
To wyjaśniono w uzasadnieniu.

– Celem przygotowanego rozporządzenia – w związku z dużym zapotrzebowaniem na lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, których niedobór okazał się szczególnie kłopotliwy podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2 – jest umożliwienie lekarzom posiadającym tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii odbywania szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży na podstawie skróconego programu specjalizacji, który uwzględniać będzie wiedzę i umiejętności, jakie posiada już lekarz pediatra – napisano w dokumencie.

Zaproponowano, aby rozporządzenie zaczęło obowiązywać od 1 września 2022 r.

Co poza tym zapisano w dokumencie?

Udostępniamy projekt w całości.Dokument można oglądać wyłącznie na komputerach lub ściągając go po kliknięciu w: Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów.

Uwagi do projektu można wysyłać – w wersji umożliwiającej edytowanie tekstu – na adres: dep-rkm@mz.gov.pl. Dotyczy to osób, które otrzymały pismo od resortu w tej sprawie – mają dziesięć dni na odpowiedź.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.