Archiwum

Krzysztof Łanda o projekcie ustawy refundacyjnej ►

Udostępnij:
O zagadnieniach, o których będzie mowa podczas debaty dotyczącej projektu ustawy refundacyjnej w trakcie tegorocznego kongresu Wizja Zdrowia, mówi prowadzący panel Krzysztof Łanda.
VI Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XXVI Konferencja Hospital & Healthcare Management odbędą się stacjonarnie 11 i 12 października 2022 r. w Warszawie.

O problemach, jakie zostaną poruszone w trakcie debaty „Projekt ustawy refundacyjnej – konieczne zmiany czy koniecznie do zmiany” mówi Krzysztof Łanda, ekspert ds. systemu ochrony zdrowia, lekarz, założyciel Fundacji Watch Health Care. W latach 2015–2017 jako wiceminister zdrowia był odpowiedzialny za politykę lekową i refundację, mapowanie potrzeb zdrowotnych, inwestycje w opiece zdrowotnej, wycenę świadczeń zdrowotnych oraz koszyk świadczeń gwarantowanych.

Zapraszając na panel, który rozpocznie się 11 października o godz. 17.25, Krzysztof Łanda, przewodniczący Komisji Zdrowia BCC, prezes MedInvest Scanner sp. z o.o., podkreśla, że ton debacie nada wiadomość z ostatniej chwili. – Nie będzie dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej – ten projekt zostanie okrojony. Zostaną z niego wycięte wszystkie przepisy, które są kontrowersyjne. Natomiast w najbliższych miesiącach będą procedowane te zapisy i te kwestie, które są konieczne do zmiany i wokół których nie ma kontrowersji.

Wypowiedź moderatora do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „Dwa dni pełne wiedzy, dyskusji, rekomendacji i prognoz” i „Prof. Tomasz Zdrojewski zapowiada sesję inauguracyjną Wizji Zdrowia”.

Więcej o konferencji na stronie: www.termedia.pl/Wizja-Zdrowia.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.