Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kukiz’15 apeluje nie o 6, a o 6,8 proc. PKB na zdrowie
 
Działy: Aktualności
Przedstawiciele klubu Kukiz'15 przekazali w środę ministrowi Szumowskiemu listę 10 priorytetów, które - ich zdaniem - są ważne przy reformie służby zdrowia. Wśród nich jest jak najszybsze zwiększenie wydatków ponad minimum uzgodnione w porozumieniu minister-rezydenci.
- Wśród postulatów jest także powstanie okrągłego stołu na rzecz kompleksowej reformy służby zdrowia, a także m.in. oparcie reformy na lekarzach rodzinnych poprzedzone reformą ich kształcenia, reforma studiów medycznych i przekształcenia studiów teoretycznych w studia praktyczne – opisuje Interia.

Kukiz'15 chce też możliwie szybkiego wzrostu nakładów na zdrowie do minimum określonego przez WHO na poziomie 6,8 proc. PKB przy jednoczesnej optymalizacji wydatków

Na liście priorytetów przedstawionej przez Kukiz'15 znalazły się także: radykalne ograniczenia absurdalnie zbiurokratyzowanych wymogów przy realizacji specjalizacji; poważne potraktowanie profilaktyki z filarem w postaci szczepień ochronnych; odbiurokratyzowanie pracy pracowników służby zdrowia, którzy wypełniając setki dokumentów nie mają czasu na rzetelne diagnozowanie i leczenie pacjentów.

Według wiceszefa klubu Kukiz'15, członka sejmowej komisji zdrowia Jerzego Kozłowskiego, te priorytety spotkały się z pełnym zrozumieniem ministra zdrowia. - Nawet z jego zgodnością, więc tutaj możemy być umiarkowanym optymistą, że z tego spotkania urodzi się bardzo dobry owoc w postaci wspólnego "okrągłego stołu", który będzie dla wszystkich pacjentów w Polsce bardzo potrzebny - powiedział poseł Kukiz'15.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe