Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łapiński: Nowe regulacje były wyczekiwane przez aptekarzy
 
Działy: Aktualności
- Podpisanie nowelizacji prawa farmaceutycznego poprzedziły szerokie konsultacje - zapewnił rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że nowe prawo ma chronić rodzimych aptekarzy.
- Podpisanie nowelizacji wiązało się z szerokimi konsultacjami z przedstawicielami, z ekspertami z Narodowej Rady Rozwoju, która działa przy prezydencie i ma ona charakter merytoryczny - podkreślił Łapiński, który był w środę (17 maja) gościem Polskiego Radia. Rzecznik przypomniał, że ta ustawa będzie dotyczyła nowo tworzonych aptek, a nie tych, które już istnieją. Łapiński powiedział, że ustawa wprowadza pewne obostrzenia, ale one wynikają z głosów polskich aptekarzy.

- Nowe regulacje były wyczekiwane przez aptekarzy, którzy uskarżali się między innymi na dumpingowe praktyki wielkich sieci. Z jednej strony jest tutaj ochrona także naszych rodzimych aptekarzy, ale nie jest też tak, że nagle aptek będzie mniej i będą likwidowane, a leki będą droższe. Te apteki, które istnieją będą istnieć. Nowe, będą tworzone według nowych regulacji - powiedział.

Przeczytaj także: "Piotrowska-Rutkowska: "Apteka dla aptekarza" nie spowoduje wzrostu cen leków" i "Gowin: Dlaczego właścicielem apteki ma być tylko farmaceuta? To tak, jakby właścicielem stacji telewizyjnej mógł być tylko dziennikarz".
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe