Wyślij
Udostępnij:
 
 
Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie

Łukasz Jankowski nowym prezesem

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.05.2022
 
 
Podczas XV Krajowego Zjazdu Lekarzy wybrano nowego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – Łukasza Jankowskiego, lekarza, specjalistę w dziedzinie nefrologii i od 2018 r. członka Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
W głosowaniu oddano 452 ważne głosy, kandydatów było dwóch. Na prezesa NRL wybrano Łukasza Jankowskiego, który uzyskał 252 głosy. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Matyja zdobył 192.

Czym przekonywał delegatów – 13 maja, podczas XV Krajowego Zjazdu Lekarzy – nowy prezes?

Hasłem Łukasza Jankowskiego był „samorząd przyszłości, który słucha, angażuje i skutecznie działa”.

– Samorząd przyszłości potrzebuje lidera, który słucha, angażuje i skutecznie działa. Kandyduję, żeby wzmocnić rolę naszego środowiska, by skutecznie zawalczyć o system no fault, poprawić wizerunek lekarza i pracować na podwyższenie prestiżu naszego zawodu. Zachęcam do wspólnego tworzenia samorządu przyszłości, który da nam poczucie realnej wspólnoty, działającej na rzecz każdego lekarza i reprezentującej wszystkich – podkreślił Łukasz Jankowski. Stwierdził, że „jako absolutny priorytet samorządu lekarskiego w obszarze odpowiedzialności zawodowej uznał takie zmiany, które pozwolą skutecznie zawalczyć o prawdziwy system no fault”. – Musimy pokazać, że on się nam zwyczajnie należy – mówił, przekonując lekarzy. Jak się okazało – skutecznie.

O nowym prezesie
Łukasz Jankowski to lekarz, specjalista nefrologii. Absolwent podyplomowych studiów menedżerskich zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorant I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodowo związany jest z Kliniką Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie. To członek Rady Polityki Zdrowotnej miasta stołecznego Warszawy oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna, a także od 2018 r. członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Jankowski jest reprezentantem środowiska lekarskiego podczas konferencji i wypowiadając się w mediach – między innymi w „Menedżerze Zdrowia”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.