Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łukasz Kotłowski pokieruje komunikacją i social media EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego
 
Działy: Aktualności
Kolejny polski specjalista obejmie prestiżowe stanowisko w strukturach Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Łukasz Kołtowski w tym roku zostanie przewodniczącym Komisji do spraw Komunikacji i Mediów Społecznościowych.
W czwartek (21 czerwca) w siedzibie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Sophia-Antipolis we Francji oficjalnie przyznano nominacje nowym członkom zarządu EAPCI ESC na kadencję 2018-2020. Jednym z nich stał się dr Łukasz Kołtowski, na co dzień lekarz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pracujący w Klinice Kardiologii kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego.

Łukasz Kołtowski to kardiolog, który doświadczenie zdobywał m.in. w oksfordzkim John Radcliffe Hospital, Royal Surrey Hospital w Guildford czy Agencji Ochrony Zdrowia Wielkiej Brytanii. Wykształcenie medyczne rozbudował również o przygotowanie biznesowe, uzyskując dyplom z zarządzania i marketingu. W ostatniej dekadzie aktywnie komentuje wydarzenia nowoczesnej medycyny za pośrednictwem Twittera oraz na swoim blogu Efektywny Lekarz. Od 2009 roku jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pnąc się po szczeblach kariery w strukturach prestiżowego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W latach 2014-2018 dołączył do zarządu europejskiego pionu Młodych Kardiologów Inwazyjnych, gdzie odpowiadając za aktywność w mediach społecznościowych trzykrotnie zwiększył liczbę jej członków. W tym samym okresie pełnił funkcję członka zarządu Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Nowo powołany przewodniczący będzie odpowiedzialny za kierunek komunikacji specjalistycznej wiedzy, którą komisja przekazuje dwutorowo - zarówno samym zrzeszonym kardiologom, jak i zainteresowanym dziedziną pacjentom. Za pośrednictwem social mediów zgromadzona wokół EAPCI społeczność otrzymuje informacje o najważniejszych aktywnościach naukowych, nowych odkryciach, wynikach przełomowych badań i projektów czy stanowiskach członków organizacji w bieżących sprawach.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe