Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naczelna Izba Lekarska

Mam poczucie, że znów zostajemy bez planu

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.10.2021
 
 
– Koronawirus nie słucha rządowych prognoz, nie słucha też rządzących. Czwarta fala totalnie zaskoczyła rząd – ocenił Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Resort zdrowia poinformował 21 października o 5559 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – to ponad dwa razy więcej niż w tygodniu od 11 do 17 października.

Minister zdrowia Adam Niedzielski – także 21 października – podczas konferencji w Legnicy mówił, że „pierwotnie miał omawiać reformę szpitalnictwa, jednak w związku z alarmującymi danymi skupił się na epidemii”. Stwierdził, że „mamy do czynienia ze swoistą eksplozją epidemii, a dobowe przyrosty zakażeń są poza prognozami resortu”. Tak dużo potwierdzonych dziennych przypadków ministerstwo nie notowało od 7 maja 2021 r.

Konferencję skomentował w TVN24 Łukasz Jankowski.

– Koronawirus nie słucha rządowych prognoz, nie słucha też rządzących. Jestem zaniepokojony – zaniepokojony nie tylko rozwojem pandemii, lecz także sposobem komunikowania się przez rządzących w tej sprawie – stwierdził.

Jankowski ocenił, że „czwarta fala totalnie zaskoczyła rządzących, choć przecież była przewidywana”.

– Można też powiedzieć, że nie odrobiono lekcji z tych poprzednich fal. Mam poczucie, że mamy do czynienia z pewną kapitulacją szczepień. Minister zdrowia nie zachęcał do szczepień tak, jak powinien to robić. Jako lekarz, jako medyk mam poczucie, że znów zostajemy bez planu – podsumował.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano w Polsce”, „Zakażenia, wyzdrowienia i zgony na wykresie” i „Liczba zgonów z powodu COVID-19 w przeliczeniu na milion mieszkańców”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.