Wyślij
Udostępnij:
 
 
Michał Bulsa pyta o podwyżki dla rezydentów
 
Działy: Aktualności
- Czy to prawda, że podwyżka zasadniczego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów wyniesie od 1 lipca 2017 od 20 do 90 złotych brutto miesięcznie? Jaki będzie poziom wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy rezydentów od 1 lipca 2017? - pyta w liście Michał Bulsa, przewodniczący Porozumienia Rezydentów. Pismo kieruje do premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
Bulsa przypomina, że 8 czerwca Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych i pisze: - Mając na uwadze zapewnienia pani premier Beaty Szydło wygłoszone w czasie expose dotyczące wynagrodzeń lekarzy, mamy nadzieję, że państwo polskie planuje godne wynagrodzenie lekarzy rezydentów. W przeciwnym razie podwyżki wynikające ze wspomnianej ustawy będą na poziomie 20 do 90 złotych brutto, co wyraźnie stoi w sprzeczności ze słowami wypowiedzianymi w expose. Pani premier powiedziała, że doceniam rolę lekarzy i muszą oni być wysoko nagradzani. Mamy nadzieję, że obawy środowiska młodych lekarzy zostaną szybko rozwiane - napisał Bulsa.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe