Wyślij
Udostępnij:
 
 

Na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym największym zainteresowaniem cieszy się... kierunek lekarski

Źródło: KL, Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.07.2018
 
 
Tagi: student, studenci
2,4 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Cztery osoby, zgłosiły się na malarstwo na wydziale sztuki. Matematykę chce studiować dziewięciu kandydatów, miejsc jest 25. Co z kierunkiem lekarskim? Na 90 miejsc stacjonarnych jest 1300 kandydatów, na 40 niestacjonarnych – około 200.
- Profesor Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, powiedział, że uczelnia przygotowała 1700 miejsc, w tym 1400 na studiach stacjonarnych - poinformowała "Gazeta Wyborcza" i wyjaśniła, że najwięcej zgłoszeń jest, tak jak w latach ubiegłych, na kierunkach: ekonomia, anglistyka, fizjoterapia. Więcej kandydatów niż limit jest też na pedagogice i pielęgniarstwie. Na kosmetologii zostało jeszcze 10 wolnych miejsc, na administracji jest 50 kandydatów, na prawie 42 (w obu przypadkach można przyjąć 60 osób). Najmniej, bo cztery osoby zgłosiły się na malarstwo na wydziale sztuki, ale też limit wynosi tam 12 osób, matematykę chce studiować 9 kandydatów, miejsc jest 25, filologię polską – 13 na 30 miejsc, pracę socjalną i dziennikarstwo po 17 osób na 30 miejsc.

Ilu chce zostać lekarzami?
Drugi rok uczelnia przyjmuje na kierunek lekarski. Na 90 miejsc stacjonarnych jest 1300 kandydatów, na 40 niestacjonarnych – około 200. Z pierwszego rocznika w trakcie studiów wykruszyło się około 30 osób.

Przeczytaj także: ""Za chwilę będzie można studiować medycynę w Wyższej Szkole Gotowania Na Gazie".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe