Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nie wpuszczą do żłobków niezaszczepionych
Źródło: Onet
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.07.2019
 
 
Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do miejskiego żłobka, będą musieli przedstawić zaświadczenie o odbyciu obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdecydowali o tym podczas sesji rady miasta poznańscy radni.
Chociaż nie wszystkim podobał się ten pomysł. Swoje wystąpienie miała Justyna Socha, szefowa Stowarzyszenia "Stop NOP", którą poparli niektórzy radni PiS, między innymi Sara Szynkowska vel Sęk, Lidia Dudziak i Przemysław Alexandrowicz. - Spowodujecie państwo tylko większy bunt rodziców, którzy już ma miejsce. Oczywiście, jeśli państwo poprzecie ten projekt, ale zakładam, że tak się nie stanie - powiedziała Socha, wskazując, że projekt jest zbyt restrykcyjny.

- Ostatecznie uchwała "przeszła" - poinformował "Onet".

Eksperci w spocie
W lutym prof. Krystyna Karczewska, emerytowana pediatra i dr Tadeusz Krawecki, emerytowany specjalista chorób zakaźnych, wystąpili w spocie pod tytułem "Choroby zakaźne - oni pamiętają".

Karczewska wspomniała jak, kiedy zaczynała pracę, przerażała ją odra. - Dzieci miały bardzo wysoką gorączkę, były obsypane wykwitami, raziło je światło, leżały w ciemnych pokojach. Najczęściej były powikłania: zapalenia płuc, ucha, mózgu. Dzieci umierały w szpitalu - przyznała, a dr Krawecki dodał: - Pamiętam wypełnione oddziały zakaźne i rzędy karetek przed szpitalem.

Przeczytaj także: "Prof. Karczewska i dr Krawecki przypomnieli czasy przed upowszechnieniem szczepień: Wypełnione oddziały i śmierć" i "Odra w Polsce. Przykład? Zachorował pięciomiesięczny chłopiec z Tychów" i "Ciemięga: Antyszczepionkowcy mnie wkurzyli".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe