Wyślij
Udostępnij:
 
 
PAP/Leszek Szymański

Niedzielski o ograniczaniu pracy medyków do jednego podmiotu

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 01.05.2020
 
 
- Przywiązanie pracowników medycznych do jednego miejsca jest koniecznością, ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentom. To nie jest coś, nad czym można się zastanawiać. Nie możemy dopuszczać do sytuacji rozprzestrzeniania się choroby - mówi prezes Narodowego Fundusz Zdrowia Adam Niedzielski.
- Nie jest tajemnicą, że mimo podejmowania wielu działań, wciąż nie mamy optymalnej liczby lekarzy i pielęgniarek. Dlatego zastosowaliśmy pewne mechanizmy, między innymi rozwiązanie, że lekarze zaangażowani bezpośrednio w walkę z epidemią będą mieli ograniczenia dotyczące liczby miejsc pracy – mówi prezes Niedzielski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Ile ma to kosztować? Prezes szacuje, że około 150 milionów złotych.

Niedzielski podkreśla, że przywiązanie do jednego miejsca to konieczność.

– Nie jest to jednak rozwiązanie na zawsze. Ograniczenie będzie obowiązywać na czas walki z pandemią – dodaje prezes Niedzielski.

Przeczytaj także: „Matyja: Ministerstwo Zdrowia ogranicza pacjentom dostęp do lekarzy” i „Rozporządzenie w sprawie ograniczenia pracy medyków do jednego podmiotu”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe