Wyślij
Udostępnij:
 
 

Niewiadomska: Oskarżanie diagnostów o ukrywanie koronawirusa jest niedopuszczalne

Źródło: Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych
Autor: Krystian Lurka |Data: 02.03.2020
 
 
- W przestrzeni publicznej pojawiają się oskarżenia pod adresem diagnostów laboratoryjnych, mówi się, że ukrywamy dodatnie wyników badań w kierunku koronawirusa. To obraża diagnostów laboratoryjnycy, jest niedopuszczalne i godne potępienia - zaznacza Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.
- Nie chcemy, aby nas łączyć z walkami polityczne podczas trwającej kampanii wyborczej - przyznaje Niewiadomska i zwraca uwagę, że diagności pracują pod ogromną presją. - A mimo trudnej sytuacji, wykonują swoją pracę z należytą starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej - dodaje Niewiadomska.

Przyznaje, że krytykowanie tej grupy zawodowej jest nieetyczne i niedopuszczalne.

- Apeluję o przedstawianie tylko rzetelnych informacji na temat sytuacji związanej z wirusem SARS-CoV-2 w Polsce - mówi Alina Niewiadomska.

Przeczytaj także: „Pinkas o koronawirusie i... lodzie w majtkach”, „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”, „Co wiemy o wirusie z Wuhan? Eksperci wyjaśnili podczas debaty redakcyjnej Kuriera Medycznego” i „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe