Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nocna i świąteczna opieka w szpitalach? Pacjenci się sprzeciwiają
 
Działy: Aktualności
Mieszkańcy gmin Niepołomice, Gdów oraz Kłaj (województwo małopolskie) zbierają podpisy pod petycją za utrzymaniem nocnej i świątecznej opieki medycznej w dotychczasowej formie. Po przeniesieniu całodobowych dyżurów do szpitali potrzebujący będą musieli szukać pomocy nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu.
- W związku z reformą służby zdrowia, od 1 października nocną i świąteczną pomocą chorym mają zajmować się przede wszystkim szpitale w sieci. Pojawiły się obawy, że pacjenci z powiatu wielickiego, gdzie leżą trzy wymienione gminy, będą musieli szukać pomocy lekarzy w szpitalach w Krakowie, Myślenicach, czy Bochni - informuje "Dziennik Polski".

Władze gmin skierowały pismo do Narodowego Fundusz Zdrowia, w którym apelują o zachowanie dyżurów lekarskich i pielęgniarskich w dotychczasowej formie.

- W petycji napisano między innymi: „My, mieszkańcy wyrażamy swój sprzeciw wobec zmian prawodawstwa, w efekcie których całodobowe dyżury medyczne świadczone będą przez szpitale oddalone od naszych domów o nawet kilkadziesiąt kilometrów” - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Przeczytaj także: "Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalach to dobry pomysł?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe