Wyślij
Udostępnij:
 
 
Norowirus zaatakował działaczy olimpijskich w Pjongczangu
Źródło: BL, Przegląd Sportowy, Radio Zet
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 19.02.2018
 
 
Nie ominął też dwóch szwajcarskich sportowców. Epidemia wirusa dotknęła dotychczas przy okazji igrzysk w Korei Południowej ponad 261 osób, w większości pracowników komitetu organizacyjnego i personelu pomocniczego.
- Przez dłuższy czas nie zanotowano przypadków zachorowania wśród sportowców – donosi „Przegląd Sportowy”.

Ale w piątek stwierdzono go u dwóch startujących w narciarstwie dowolnym Szwajcarów. Dochodzą do zdrowia i zostali dopuszczeni do treningów. Poproszono ich o stosowanie się do zasad profilaktyki i nie kontaktowanie z innymi sportowcami.

Norowirusy powodują silne biegunki i wymioty. W przededniu igrzysk z ich powodu 1,2 tys. agentów ochrony (zainfekowanych i potencjalnie zainfekowanych) zostało zastąpionych z tego powodu przez 900 żołnierzy. Środki profilaktyczne nie ustrzegły jednak przed kolejnymi zachorowaniami, choć najprawdopodobniej znacznie utrudniły rozprzestrzenianie choroby. Kilkadziesiąt osób poddano kwarantannie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe