Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowy minister zdrowia w oświadczeniu majątkowym pochwalił się księgozbiorem i... fortepianem
 
Działy: Aktualności
Minister Szumowski, choćby chciał, nie uniknie porównań z ministrem Radziwiłłem. W gabinecie premier Szydło minister zdrowia był jednym najbogatszych członków. W nowym rządzie tak już nie jest. Zwracają jednak uwagę inwestycję ministra w dobra kulturalne: księgozbiór, kolekcję obrazów i fortepian wart 20 tysięcy złotych.
- Nowy szef resortu zdrowia W ubiegłym roku z tytułu umowy o pracę zarobił ponad 86 tys. zł. Na koncie oszczędził w sumie ponad 44 tysięcy złotych. Spłaca również kredyt w frankach szwajcarskich wysokości 559 tys. franków – pisze "Money.pl" po analizie oświadczenia majątkowego.

Nie posiada na własność mieszkania ani domu, choć jest właścicielem dwóch działek.

- Ale jest chyba najbardziej barwną postacią pośród ministrów, którzy złożyli zeznania – zauważa "Money.pl".

W oświadczeniu wpisał, prócz kilku samochodów (w tym dwie toyoty i dwa mercedesy) również: fortepian, warty około 20 tysięcy księgozbiór i kolekcję 15 obrazów wartych około 50 tysięcy. Ma też dwa cenne zegarki oraz pióra pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich wycenione na ponad 10 tysięcy.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe