Owsiak: Ktoś, kto zostaje ministrem albo będzie politycznie kopać albo chwalić. Nie ma innej możliwości

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Krystian Lurka
Spytaliśmy szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o to, jak ocenia współpracę z Konstantym Radziwiłłem i o to, czy jego zdaniem jest możliwość, żeby minister nie był politykiem.
Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- Pan Radziwiłł dał się nam poznać wiele lat temu, kiedy nie był jeszcze ministrem. Wydaje się, że jest człowiekiem rozsądnym. Szkoda, że sam nie wychodzi z inicjatywą i nie próbuje z nami "złapać" kontaktu. To mogłoby przynieść korzyści zarówno pacjentom, jak systemowi ochrony zdrowia. Ale rozumiem takie zachowanie. To kwestia polityki. Nie narzekamy i robimy swoje. W Ministerstwie Zdrowia nie powinno być polityki, ale niestety jest zawsze. Niestety, ci, którzy stają się szefami resortu mają kłopot. Nawet jeśli nie są politykami, to po objęciu stanowiska ministra stają się nimi. Człowiek, który zostaje ministrem albo będzie politycznie kopać albo chwalić. Nie ma innej możliwości.

Przeczytaj także: "Prof. Szyfter i Owsiak: Wątpisz w WOŚP? Odwiedź jakikolwiek szpital albo posłuchaj, jak mówi 9-letnia Hania".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.