Owsiak zafunduje cztery tysiące "miejsc noclegowych" dla rodziców pacjentów na pediatrii

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, TVN
1200 foteli odchylanych i 2700 rozkładanych leżanek kupionych za pieniądze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już wkrótce trafi do szpitali dziecięcych w całej Polsce.
- To efekt listów od rodziców, którzy często w trudnych warunkach czuwają przy łóżkach swoich chorych pociech – podaje TVN.

Do łóżeczka dziecka szybki dostęp muszą mieć lekarze i pielęgniarki. Leżanki dla rodziców nie mogą więc zajmować dużo miejsca, muszą się łatwo składać i rozkładać.

Jak informuje prezes WOŚP Jerzy Owsiak, fundacja zakupiła już 500 specjalnych leżanek. A wkrótce na oddziały pediatryczne w całej Polsce trafią kolejne. Zakup 1200 foteli odchylanych i 2700 rozkładanych leżanek ma poprawić komfort rodziców, którzy czuwają przy dzieciach.

Zakupy to efekt listów, jakie fundacja WOŚP otrzymała od rodziców chorych dzieci z całej Polski. Rodzice opisywali w nich problem: w wielu szpitalach wręcz niemożliwe było spędzenie nocy przy łóżku swojego dziecka. W listach zwracano też uwagę na opłaty, które szpital pobiera za wynajem leżanek lub koszty zużycia wody i prądu.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.