Wyślij
Udostępnij:
 
 
PZU rzuca rękawicę LuxMedowi i Medicoverowi
 
Działy: Aktualności
Dzięki przejęciom i rosnącej liczbie klientów PZU Zdrowie staje się coraz ważniejszym graczem na rynku prywatnej opieki medycznej.
- Ubezpieczeniowy gigant jest coraz bardziej widoczny na rynku prywatnych usług medycznych, a jego zdrowotne ramię wbija kolejne flagi na mapie Polski. Na początku czerwca PZU Zdrowie poinformował o przejęciu gdańskiej przychodni Revimed – pisze „Puls Biznesu”.

Placówka specjalizująca się w rehabilitacji i medycynie pracy ma posłużyć jako podstawa do stworzenia w Trójmieście przychodni, działającej pod marką PZU Zdrowie.

— Podobnie jak to stanie się z innymi przejmowanymi przez nas podmiotami. Docelowo wszystkie nasze placówki mają oferować szeroką gamę usług i specjalizacji — mówi Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.

Jak wylicza gazeta należąca do ubezpieczeniowego giganta spółka od dwóch lat jest bardzo aktywna na polu przejęć. Tym samym ubezpieczyciel rzuca rękawicę takim firmom, jak Lux Med, Medicover czy Enel-Med, które od lat dominują w segmencie prywatnej opieki zdrowotnej.

— Już dziś zapewniamy opiekę pacjentom w ok. 40 placówkach własnych i jesteśmy zainteresowani zakupem kolejnych. Nasz plan zakłada zbudowanie ogólnopolskiej sieci 60 przychodni, działających pod marką PZU Zdrowie. Nie będziemy ograniczać się tylko do akwizycji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi na budowanie nowych placówek od zera — mówi Julita Czyżewska.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe