Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Pan Jerzy Zięba nie jest znachorem – orzekł sąd

Autor: Iwona Konarska |Data: 28.10.2021
 
 
Tagi: Jerzy Zięba
Sąd pierwszej instancji ogłosił wyrok w sprawie, którą Jerzy Zięba wytoczył Termedii – o ochronę dóbr osobistych i zapłatę.
Z sentencji wyroku dowiadujemy się, że wydawnictwo jest zobowiązane do przeproszenia pana Zięby, ponieważ artykuł z 3 lutego 2021 roku („Jerzy Z. skazany”) narusza jego dobra osobiste.

Dlaczego?

Ponieważ – jak czytamy – Jerzy Zięba „nie został skazany przez sąd”. W dalszej części wyroku znalazła się informacja, że przeprosiny mają dotyczyć również sformułowania „znachor”, bo przecież „pan Jerzy Zięba nie jest również znachorem” (dosłowny cytat z sądowego pisma).

Ponadto wydawnictwo ma wpłacić 10 tys. zł na Fundację Polacy dla Polaków – prezesem zarządu jest Jerzy Zięba.

Od wyroku będziemy się odwoływać.

Przypomnijmy, że Jerzy Zięba w listopadzie 2018 r. napisał na Facebooku o medykach: „najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję, jaką są ich g*wniane, bezlitosne lekarskie mózgi z licencją na zabijanie”.

Wyjaśniamy, że w procesie, który wytoczyli lekarze, sąd w Poznaniu wymierzył mu za zniesławienie karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych i nakazał przeprosić lekarzy. Tak się jednak nie stało, bo Jerzy Zięba złożył sprzeciw od tego wyroku nakazowego i zdecydował się na proces w normalnym trybie.

Z kolei użycie w tekście dziennikarskim słowa „znachor” w stosunku do Jerzego Zięby nie wymaga wytłumaczenia.

Przeczytaj także: „Zięba atakuje Termedię – czekamy na wyrok”, „Proces Zięba kontra Termedia” i „Jerzy Z. skazany”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.