Patecki zaproszony przez Pinkasa. Będą rozmawiać, bo wiceminister boi się kolejnego protestu?

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Krystian Lurka
Jarosław Pinkas odpowiedział na listy przedstawicieli Porozumienia Rezydentów, którzy na sobotę (18 czerwca) zapowiedzieli protest. Czy to efekt tego, że ministerstwo obawia się drugiego - po pielęgniarkach - strajku, który może być niewygodny dla resortu? Wiele na to wskazuje, ale rezydenci są i tak usatysfakcjonowani.
Jak dowiedział się "Menedżer Zdrowia", wiceminister zdrowia w liście skierowanym do Damiana Pateckiego, przewodniczącego Porozumienia Rezydentów działającego przy Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy, napisał, że chce się spotkać.

Jarosław Pinkas poinformował przewodniczącego, że warto byłoby porozmawiać i szczegółowo omówić kłopoty rezydentów (czyli problemy związane z odbywaniem szkolenia specjalizacyjnego przez młodych lekarzy), a także zastanowić się nad ich rozwiązaniem. Termin spotkania to poniedziałek (13 czerwca). Młodzi lekarze cieszą, że wiceminister wyciągnął do nich rękę. Damian Patecki przyjął chęć spotkania się z satysfakcją. - Mam nadzieję, że będzie ono konstruktywne - powiedział "Menedżerowi Zdrowia" przewodniczący.

Przypomnijmy. Pod koniec maja przedstawiciele organizacji wystosowali komunikat. Czytamy w nim: - Nadszedł czas, by namacalnie pokazać niezadowolenie z obecnych warunków pracy lekarzy w trakcie specjalizacji i skłonić rząd do dialogu nad poprawą naszego losu.

Rezydenci są niezadowoleni z polityki płacowej rządu i ministerstwa. Damian Patecki w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" powiedział: - Ucieszyłoby nas zapisanie minimalnego wynagrodzenia dla lekarzy, które będzie wyższe niż 70 procent, czyli spełnienie postulatów pana Radziwiłła z przeszłości. Mowa o dwóch średnich krajowych.

Przeczytaj również tekst pod tytułem: "Damian Patecki: Wyjście rezydentów na ulice? To tylko kwestia czasu".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.