Wyślij
Udostępnij:
 
 
TVN
Pawlak ślubował na RPD. Kaczyński oklaskiwał, posłowie opozycji wyszli z sali
Źródło: KL, Wirtualna Polska, Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.12.2018
 
 
- Ślubuję, że powierzone mi obowiązki będę wypełniać bezstronnie. Tak mi dopomóż Bóg - zadeklarował Mikołaj Pawlak, wybrany na Rzecznika Praw Dziecka, w piątek w Sejmie. Część posłów PO i Nowoczesnej wyszła wtedy demonstracyjnie z sali. Dlaczego? Bo nie spodobało im się to, że Pawlak w środę w Senacie, kiedy rozpatrywano jego kandydaturę, krytycznie odniósł się do zapłodnienia in vitro. - Jakkolwiek powodująca, że wiele dzieci przyszło na świat, to jednak od strony prawno-moralnej jest to metoda niegodziwa - powiedział wówczas.
- Ślubuję uroczyście, że przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków Rzecznika Praw Dziecka dochowam wierności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, będę strzec praw dziecka, kierując się przepisami prawa, dobrem dziecka i dobrem rodziny. Ślubuję, że powierzone mi obowiązki będę wypełniać bezstronnie, z najwyższą sumiennością i starannością, że będę strzec godności powierzonego mi stanowiska oraz dochowam tajemnicy prawnie chronionej. Tak mi dopomóż Bóg - powiedział w piątek podczas ślubowania Mikołaj Pawlak, cytowany przez "Wirtualną Polskę". Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, oklaskiwał Pawlaka, a część posłów PO i Nowoczesnej nie wysłuchała deklaracji nowego Rzecznika Praw Dziecka i wyszła z sali. Chcieli tym samym pokazać, że nie zgadzają się Pawlakiem. Poszło o to, co powiedział w Senacie.

- Od strony prawno-moralnej stosowanie metody in vitro jest niegodziwe - powiedział Mikołaj Pawlak w środę. Tłumaczył, że problemem jest mrożenie zarodków i przyznał, że godność ludzka powinna być chroniona od poczęcia. - A w przypadku metody in vitro tak nie jest - podkreślił.

Pawlak, prawo kanoniczne i arcybiskup Dzięga
"Menedżer Zdrowia" o tym, że Pawlak zastąpi Marka Michalaka na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka, pisał w listopadzie. Informowaliśmy, że kandydaturę Pawlaka, którego zgłosiło PiS, poparło 230 posłów, 185 było przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Pawlak pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie być odpowiedzialny za sprawy rodzinne. Nadzorował zakłady poprawcze i schroniska dla nieletnich. Wcześniej zajmował się prawem kanonicznym, w którym jest specjalistą. Pawlak był adwokatem w sądach kościelnych. Ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 2006 r. to członek Izby Adwokackiej w Łodzi. Od listopada 2011 r.

Jest żonaty, ma dwóch synów.

Mikołaj Pawlak jest blisko związany z arcybiskupem Andrzejem Dzięgą, zagorzałym przeciwnikiem in vitro.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe