Wyślij
Udostępnij:
 
 
Piotr Krawiec został szefem Centrum Onkologii
Źródło: KL, Kurier Lubelski
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 18.01.2019
 
 
Jerzy Kuliński przestał być dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, a obowiązki szefa placówki będzie pełnić Piotr Krawiec, pediatra i neonatolog. Krawiec wcześniej zarządzał szpitalami w Kraśniku i Biłgoraju.
O zmianie na stanowisku dyrektora poinformował "Kurier Lubelski" i zacytował Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego: - Do czasu wyłonienia w konkursie nowego dyrektora Piotr Krawiec będzie miał za zadanie uspokoić emocje, jakie pojawiły się wokół tej strategicznej dla województwa jednostki, przyjrzeć się sytuacji finansowej w centrum oraz kontynuować prowadzone inwestycje.

Piotr Krawiec ma 54 lata.

W 1991 roku ukończył Akademię Medyczną w Lublinie na wydziale lekarskim, gdzie następnie zrobił specjalizację pierwszego stopnia w zakresie pediatrii i drugiego stopnia w zakresie neonatologii. Krawiec to absolwent studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji z zakresu Zarządzania w służbie zdrowia i Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej.

- Krawiec swoją karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku w SPZOZ Kraśnik jako lekarz, następnie został ordynatorem oddziału noworodków, na którym pracował. Od 2003 do 2012 roku powierzono mu funkcję dyrektora szpitala. Przez kolejne lata zarządzał Szpitalem Powiatowym w Biłgoraju. W latach 2010-2016 był przewodniczącym Konwentu Szpitali Powiatowych Województwa Lubelskiego - poinformował "Kurier Lubelski".

Przeczytaj także: "Alina Niewiadomska nowym prezesem KRDL" i "Centrum Zdrowia Dziecka ma nowego dyrektora. Marek Migdał zastąpił Małgorzatę Syczewską".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe