Wyślij
Udostępnij:
 
 
Po referendum w sprawie Brexitu polskie pielęgniarki obraziły się na Wielką Brytanię
 
Działy: Aktualności
Drastycznie spadłą liczba pielęgniarek z Unii Europejskiej starających się o pracę na Wyspach. Aż o 96 procent spadła liczba aplikacji pielęgniarek z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii w porównaniu z rokiem ubiegłym.
- W ciągu pierwszego kwartału tego roku zaledwie 46 pielęgniarek z Unii Europejskiej złożyło aplikacje o pracę w Wielkiej Brytanii. Jest to 96-procentowy spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to o pracę na Wyspach starało się aż 1300 pielęgniarek – informuje „Polish Express”.

Brytyjska służba zdrowia, która od dłuższego czasu znajduje się w poważnym kryzysie m.in. przez brak wykwalifikowanych pracowników, nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem bez rekrutacji specjalistów poza Wielką Brytanią.

- Po referendum w sprawie Brexitu spadła również liczba aplikacji wśród wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia z Unii Europejskiej i nikt nie ma wątpliwości, że odpowiedzialna za to jest obecna polityka brytyjskiego rządu, który w ciągu całego roku nie zadbał o danie jakiegokolwiek zapewnienia w sprawie zachowania swoich praw imigrantom z Unii Europejskiej po Brexicie - informuje „Polish Express”.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe