Wyślij
Udostępnij:
 
 

Podczas posiedzenia PFSz poinformowano o dodatkowych dwóch miliardach złotych, głównie dla szpitali

Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 27.03.2019
 
 
Andrzej Jacyna, prezes NFZ, był gościem posiedzenia zarządu Polskiej Federacji Szpitali. Poinformował o uruchomieniu dodatkowych środków na zakup świadczeń.
- Z informacji uzyskanych od prezesa Jacyny wynika, że rozliczanie nadwykonań za rok 2018 jest już uruchomione, dodatkowo przeznaczone będzie 2 mld 150 mln złotych, z czego 2 mld przeznaczone będzie na zmianę wycen i zakup większej ilości świadczeń a pozostała kwota na wzrost wynagrodzeń w POZ – czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Szpitali.

Planowana jest zmiana wycen wszystkich procedur od 1 lipca w związku ze wzrostem wynagrodzeń, zmiana dotyczyć będzie najprawdopodobniej kwoty bazowej. Nadwyżka środków finansowych spowodowana jest większą liczbą opłacanych składek a także brakiem zmian w planie finansowym pod koniec poprzedniego roku.

Jak informuje PFSz oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia mają do dyspozycji 440 mln na rozliczenie roku poprzedniego. Powodem, dla którego rozliczanie ryczałtu się przedłużyło były trwające rozmowy, pieniądze uruchomione będą najpóźniej do końca kwietnia.

- Optymistyczne jest zapewnienie, że NFZ stać na zmianę wycen procedur medycznych a także na wzrost finansowania świadczeń w związku z wynegocjowanymi wynagrodzeniami pracowników ochrony zdrowia – informuje PFSz.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe