Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Podpisano zmianę planu finansowego NFZ na 2020 r.

Autor: Krystian Lurka |Data: 12.02.2020
 
 
Tagi: psychiatria
Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczy ponad 242 mln zł z funduszu zapasowego na nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Podpisano zmianę planu finansowego na 2020 r.
Pieniądze są niezbędne, aby wdrożyć od 1 kwietnia 2020 r. nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży określonego w przepisach rozporządzenia ministra zdrowia z 14 sierpnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Chodzi o placówki opieki środowiskowej, które mają być podstawą zreformowanego systemu psychiatrii dziecięcej, czyli tzw. pierwszym poziomem referencyjnym. Na drugim poziomie będą centra zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, a na trzecim, najwyższym szpitale.

- Część oddziałów funduszu rozpoczęła proces kontraktowania poradni – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Konkursy trwają w sześciu regionach. Województwo mazowieckie uruchomiło ich 59, małopolskie – 22, śląskie – 36, wielkopolskie – 15, świętokrzyskie – 6, kujawsko-pomorskie – 12.

Płatnik chce zakontraktować 300 takich placówek.

Przeczytaj także: „Dąbkowski: W Polsce łamane są prawa dziecka”, „Smutny obraz psychiatrii dzieci i młodzieży”, „Opinie polskich psychiatrów o psychiatrii i własnej roli zawodowej”, „Biała plama (dziura) na mapie światowego zdrowia psychicznego”, „(Nie)zdrowie psychiczne”, „Prof. Agata Szulc: Brakuje empatii”, „Najbardziej wpływowy polski psychiatra to...” i Prof. Rybakowski zapowiada powstanie centrum zdrowia psychicznego w Poznaniu”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe