Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF/AOTMiT

Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne dotyczące opieki nad zakażonymi SARS-CoV-2

Źródło: Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
Autor: Krystian Lurka |Data: 25.04.2020
 
 
Tagi: koronawirus
Publikujemy „Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”. 114-stronicowy dokument opracowany przez AOTMiT opisuje diagnostykę i leczenia COVID-19, w tym kontrowersyjną farmakoterapię infekcji koronawirusem, tlenoterapię, stosowane leki, a także wytyczne dotyczące ochrony personelu medycznego przed zarażeniem. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument w pdf.
Każdy rozdział składa się ze szczegółowych wytycznych i komentarza, z krytycznym omówieniem danych z literatury i podaniem źródła. Dla przejrzystości, opisy dowodów naukowych zamieszczono w postaci tabel.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”.

Przeczytaj także: „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19” i „Nie zaleca się testów serologicznych w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.