Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm

Posłowie z Komisji Zdrowia za projektem nowelizacji ustawy o ABM ►

Źródło: Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.06.2021
 
 
Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia posłowie przyjęli projekt nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i niektórych innych ustaw. Nowe przepisy zakładają możliwość uzyskania wsparcia finansowego z ABM nie tylko na badania kliniczne, lecz także na eksperymenty badawcze.
– Celem nowelizacji ustawy jest zwiększenie możliwości realizacji zadań przez ABM poprzez umożliwienie finansowania również eksperymentów medycznych, nie tylko badań klinicznych, a także umożliwienie finansowania zadań inwestycyjnych ze środków budżetu agencji, gdyż dotychczas takiej możliwości nie było – mówiła w czasie obrad komisji wiceminister zdrowia Anna Goławska, dodając, że „projekt noweli umożliwi bardziej elastyczny wybór ekspertów, którzy oceniają wnioski o dofinansowanie”. – Nie zawsze ogłaszanie przetargów jest optymalną formą wyboru takich osób, często w ogóle te osoby nie zgłaszają się do przetargów. Ponadto ta procedura jest długotrwała i kompletnie nieefektywna – podkreśliła.

– Kolejna zmiana umożliwia przeznaczenia pieniędzy z odpisu na realizację i finansowanie zadań niewykorzystanych w danym roku kalendarzowym na lata następne z przeznaczeniem na cel, na jaki zostały przyznane – wyjaśniła.

Co poza tym?

Dowiedz się – ściągnij sprawozdanie komisji, klikając w: Sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Agencji Badań Medycznych oraz niektórych innych ustaw – druk nr 1259.Jeśli chcesz ściągnąć projekt ustawy, kliknij w: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Agencji Badań Medycznych oraz niektórych innych ustaw.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe