Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pracownicy EMA nie chcą się przenosić do Warszawy
 
Działy: Aktualności
Tagi: EMA
Warszawa liczy i stara się o to, by Europejska Agencja Medyczna przeniosła się z Londynu właśnie do naszej stolicy. Mamy rywali w postaci innych europejskich metropolii. Ale opór przeciw przenosinom zgłosili sami pracownicy agencji. Grożą, że wyprowadzki po prostu odejdą z pracy. Ci, którzy chcą zostać w EMA nie wskazują Warszawy jako preferowanej lokalizacji.
Guido Rasi, szef Europejskiej Agencji Medycznej jest zaniepokojony bezpieczeństwem monitorowania leków. Obawy dyrektora EMA wynikają z decyzji o przeniesieniu siedziby agencji do jednego z krajów UE, po opuszczeniu unii przez Wielka Brytanię.

Europejska Agencja Medyczna powstała w 1995 roku w Londynie. Instytucja zatrudnia 890 pracowników, którzy nadzorują proces rejestracji leków w Europie. Z wewnętrznej ankiety przeprowadzonej wśród pracowników 19 do 97 procent planuje opuścić dotychczasowe miejsce pracy w zależności od tego, dokąd będzie przeniesiona nowa siedziba EMA.

Amsterdam, Barcelona, Wiedeń, Mediolan lub Kopenhaga to najbardziej preferowane przez pracowników EMA miejsca pracy. Komisja Europejska podejmie decyzję o nowej siedzibie EMA 20 listopada, do wyboru ma 19 europejskich miast.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe