Wyślij
Udostępnij:
 
 
Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta

Premier Morawiecki o następcy ministra Szumowskiego

Źródło: PAP
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.08.2020
 
 
– Nazwisko następcy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poznamy w ciągu kilku dni. To będzie osoba kompetentna, z dużą wiedzą o ochronie zdrowia – zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że do tej pory resortem będzie kierował zespół czterech wiceministrów.
Polska Agencja Prasowa pyta premiera Morawieckiego, kto będzie następcą ministra Łukasza Szumowskiego i czy rozpatrywane są kandydatury spośród czynnych polityków.

– Z pracy w Ministerstwie Zdrowia rezygnuje wybitny specjalista, którego trudno będzie zastąpić. Ale zostawia polską służbę zdrowia – mimo wszystkich trudności, z jakimi musiał się mierzyć – w lepszej kondycji. Najważniejsze zadanie dla jego następcy to z żelazną konsekwencją kontynuować tę pracę i sprostać standardom, jakie wyznaczył. Dlatego jedno jest pewne – to będzie osoba kompetentna, z dużą wiedzą o ochronie zdrowia. W tak ważnym ministerstwie, w czasie pandemii inaczej być nie może. Nazwisko następnego ministra zdrowia poznamy w ciągu kilku dni – nie pora spekulować. To trudna, obciążająca praca i nowy minister musi najpierw sam podjąć jednoznaczną decyzję o swoim zaangażowaniu – odpowiada premier Morawiecki.

Jak będą wyglądać prace resortu zdrowia po dymisji zarówno ministra, jak i wiceministra Janusza Cieszyńskiego do czasu powołania nowego kierownictwa resortu?

– Ministerstwem Zdrowia kieruje czterech wiceministrów, wszystkie zespoły – zarówno ministerialne, jak i międzyresortowe – funkcjonują bez zmian. To zapewnia nam wszystkim nieustanne i niezmienne prace nad przeciwdziałaniem pandemii – ocenia.

Przeczytaj także: „Łukasz Szumowski wyjaśnił, dlaczego zaprzeczał dymisji” i „Łukasz Szumowski złożył rezygnację”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe