Prof. Andrzej Drop: Jesteśmy jedyną uczelnią w Lublinie, która nie zlikwidowała w ostatnim pięcioleciu ani jednego kierunku studiów

Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Kurier Lubelski
Mimo niżu demograficznego, Uniwersytet Medyczny w Lublinie nadal jest oblegany. O jedno miejsce na dziennych studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym walczyło w tym roku ponad 28 kandydatów, na kierunku lekarskim - ponad 13. W sumie rok akademickim 2016/2017 rozpoczęło 7290 studentów z 53 krajów, którzy uczą się na 4 wydziałach i 15 kierunkach.
- Uniwersytet Medyczny jest jedyną uczelnią w Lublinie, która nie zlikwidowała w ostatnim pięcioleciu ani jednego kierunku studiów - podkreślił profesor Andrzej Drop, rektor placówki w rozmowie z "Kurierem Lubelskim".

Profesor Drop powiedział także o planach inwestycyjnych uczelni.

- Przystąpimy do budowy hali widowiskowo-sportowej. Gotowy jest już jej projekt oraz dokumentacja - zapowiedział rektor i przypomniał, że uczelnia zabiega o wybudowanie nowej siedziby dla stomatologii, która dziś pracuje w wymagającym remontu gmachu przy ul. Karmelickiej.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.