Gdansk.pl

Prof. Jassem o 2 mld zł przeznaczonych na telewizję i radio publiczne

Udostępnij:
- Nie wiem, jak zostaną rozdysponowane 2 mld zł rekompensaty za ulgi abonamentowe, ale jestem jak najgorszej myśli, widząc, co prezentowane jest w mediach publicznych. Wiem natomiast, że gdyby były przekazane na leczenie i profilaktykę onkologiczną, byłyby możliwie najlepiej wydanymi - mówi prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem, komentując to, że PiS zagłosowało za przyjęciem ustawy, która przeznacza na dopłaty dla TVP i Polskiego Radia prawie 2 mld zł. Opozycja apelowała, by pieniądze przekazać na dofinansowanie onkologii.
- Chciałbym zobaczyć, ile z tych pieniędzy zostanie przeznaczone na edukację medyczną społeczeństwa. Edukacją polityczną i ekonomiczną to wolałbym, żeby te media się nie zajmowały, ale niech się zajmą edukacją medyczną. To już będzie ogromna pomoc - przyznaje prof. Jassem w rozmowie z TOK FM.

Prof. Jassem zaznacza również, że dodatkowe pieniądze mogłyby zostać przekazane na refundację leków na nowotwory. Pod tym względem, jak mówi, nasz kraj również wypada blado na tle Europy. - I w tej sprawie jest to wyłącznie kwestia pieniędzy. Tu nie ma innych barier - podkreśla onkolog.

Przeczytaj także: „Szczurek-Żelazko, Latos i Maksymowicz nie wsparli onkologii”, „Przegłosowali 2 mld zł dla mediów publicznych”, „Grodzki: 2 mld zł zamiast na rządową propagandę powinniśmy przeznaczyć na onkologię” i „Narodowa Strategia Onkologiczna zaprezentowana u prezydenta Dudy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.