Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Marcin Gruchała z nagrodą "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa"
Źródło: AK/KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.12.2018
 
 
Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" wybrała laureatów osiemnastej edycji przedsięwzięcia. Jednym z nich jest prof. Marcin Gruchała, rektor Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Zwyciężył w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa". Przedstawiamy sylwetkę eksperta.
Prof. Gruchała to rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego placówka w rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" została uznana za najlepsza uczelnię medyczną w kraju, jako uczelnia wiodąca w kluczowych kategoriach, takich jak potencjał, efektywność naukowa i skuteczność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach. W 2017 roku było ich prawie 20 tysięcy. Wydział Farmaceutyczny z OML i Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim mogą pochwalić się prestiżową oceną A+, natomiast dwa pozostałe wydziały GUMed (Wydział Lekarski, Wydział Nauk o Zdrowiu z OPiIMMiT) – wysoką kategorią A.

Marcin Gruchała urodził się w 1971 roku w Wejherowie. Jest absolwentem GUMed z 1996 roku, specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii.

Zainteresowania kliniczne i naukowe profesora to:
- choroba wieńcowa,
- nadciśnienie tętnicze u pacjentów z chorobą wieńcową,
- niewydolność serca,
- transplantacja serca i mechaniczne wspomaganie krążenia,
- czynniki genetyczne i środowiskowe rozwoju miażdżycy i jej powikłań,
- hipercholesterolemia rodzinna.

Wyróżnieni w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa" zostali:
- prof. Wojciech Drygas, dyrektor międzynarodowego programu CINDI (Coordinated Noncommunicable Disease Intervention) w Polsce,
- prof. Romuald Krajewski, kierownik Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Rady Lekarskiej,
- Projekt "Z miłości do aktywności" zorganizowany przez Fundację Misja Medyczna.

Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przeczytaj także: "Piotr Pobrotyn z tytułem "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne", "Paweł Żuk i Artur Prusaczyk z nagrodą w "Sukcesie Roku" i "Statuetki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" trafią do...".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe