Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Prof. Rober Flisiak: COVID-19 to wciąż jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych ►

Autor: Monika Stelmach |Data: 05.10.2022
 
 
Zapowiadając Panel Zakaźników podczas tegorocznej VI Wizji Zdrowia, prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, podkreśla, jak ważnym tematem profilaktycznym, diagnostycznym i terapeutycznym pozostaje COVID-19.
Tematem Panelu Zakaźników podczas tegorocznej VI Wizji Zdrowia – który odbędzie się 11 października o 16.20 – będzie COVID-19.

– Wydaje się, że pandemia powoli wygasa, ale nie mamy co do tego pewności. Dlatego będziemy dyskutowali o tym, na ile jesteśmy przygotowani do kolejnej, ewentualnej fali SARS-CoV-2. Czas pokaże, czy będzie ona tak spokojna jak w tej chwili, czy tak gwałtowna jak jeszcze rok temu. Omikron jest łagodniejszy, ale SARS-CoV-2 nauczył nas pokory i wiemy, że możemy spodziewać się różnych scenariuszy – mówi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Eksperci powiedzą też, jakimi lekami dysponuje medycyna w Polsce. Przedstawią ścieżkę pacjenta od pierwszych objawów do testu i podania leku doustnego. Zastanowią się, czy leki mogą zastąpić szczepionki. Naukowcy zaprezentują, co się dzieje w laboratoriach na całym świecie: nad czym pracują badacze w kontekście COVID-19; na co możemy jeszcze liczyć w walce z wirusem SARS-CoV-2; czy szykują się nowe leki i szczepionki, w którym kierunku podąża nauka, jeśli chodzi o COVID-19, oraz czy grożą nam kolejne pandemie.

W Panelu Zakaźników wezmą udział:
– prof. Marcin Czech z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie,
– prof. Tomasz Dzieciątkowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
– prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku,
– prof. Anna Piekarska z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego,
– prof Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
– wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
– prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Moderatorem będzie red. Bartosz Kwiatek z Polsat News.

Wypowiedź eksperta do obejrzenia poniżej.Więcej o konferencji na stronie: www.termedia.pl/Wizja-Zdrowia.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.