Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta

Prof. Simon o ograniczeniu pracy medyków do jednego podmiotu

Źródło: Menedżer Zdrowia/KL
Autor: Monika Stelmach |Data: 07.05.2020
 
 
- Nie ma chyba idealnych rozwiązań. Zakaz pracy w wielu miejscach ma pewne uzasadnienie epidemiologiczne, chociaż ograniczenie transmisji wirusa może przynieść też testowanie personelu co 5–7 dni w kierunku SARS-CoV-2 - mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.
Prof. Simon przyznaje, że zakaz jest źle przyjmowany przez pracowników ochrony zdrowia.

- Lekarze mają słuszne obawy o swój byt. Przy tej mizerii finansowej praca w wielu miejscach pozwala im i ich rodzinom na godne życie. Może się też pojawić problem z obsadą stanowisk. Większość przychodni i poradni czy mniejszych szpitali funkcjonuje tylko dzięki „importowi” zakontraktowanych specjalistów z innych jednostek - mówi prof. Simon w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

- Ministerstwo Zdrowia powinno brać pod uwagę te problemy, decydując o zakazie - podsumowuje ekspert.

Wywiad z prof. Krzysztofem Simonem w całości publikujemy w „Menedżerze Zdrowia” 3-4/2020. Czasopismo można zamówić na stronie: www.termedia.pl/mz/prenumerata..

Przeczytaj także: „Prof. Simon: Nie jesteśmy przygotowani na COVID-19”, „Prezes Matyja krytykuje rozporządzenia ministra zdrowia i Rady Ministrów” i „Bukiel: 16,7 tys. zł lekarz pracujący w jednym miejscu powinien otrzymywać także po epidemii”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe